Mesafeli Satış Sözleşmesi & Ön Bilgilendirme Formu

İşbu “Ön Bilgilendirme Formu” ALICI’yı satın alacağı mal veya hizmetler hakkında bilgilendirmek üzere hazırlanmıştır. Mesafeli satış sözleşmesinin ALICI tarafından kabul edilmesi, ALICI’nın “Ön Bilgilendirme Formu” içinde yer alan bilgileri okuyup, anladığı ve kabul ettiği anlamına gelmektedir.

1. Ön Bilgilendirme Formu

İşbu “Ön Bilgilendirme Formu” ALICI’yı satın alacağı mal veya hizmetler hakkında bilgilendirmek üzere hazırlanmıştır. Mesafeli satış sözleşmesinin ALICI tarafından kabul edilmesi, ALICI’nın “Ön Bilgilendirme Formu” içinde yer alan bilgileri okuyup, anladığı ve kabul ettiği anlamına gelmektedir.

ALICI bu sözleşmeyi imzalayarak söz konusu mal veya hizmetler için sözleşmede yer alan TOPLAM TUTAR (KDV DAHİL) bedelini ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

Cayma Hakkı İletişim Bilgileri

İşbu sözleşme konusu olan malların iadesi için cayma hakkının süresinde kullanılması durumunda alıcı aşağıdaki adımları uygulamaladır, SATICI aşağıdaki adımlara ek olarak ALICI’nın CAYMA HAKKI formu doldurmasını isteyebilir.

1) SATICI’yı sözleşmenin 1.1 maddesinde yer alan telefon, eposta veya faks yoluyla cayma hakkını kullanacağı konusunda bilgilendirmeli

2) İlgili malı orjinal kutusu veya ambalajı ve faturası ile birlikte SATICI’nın gösterdiği nakliye firması ile göndermelidir. Cayma Hakkı nedeniyle ortaya çıkacak nakliye ücreti ALICI’ya aittir. CAYMA HAKKI kullanılan malların ücretleri ALICI’ya, alım sırasında kullandığı ÖDEME ŞEKLİ ile iade edilir.

2. Konu

İşbu mesafeli satış sözleşmesi SATICI ve ALICI arasında aşağıda özellikleri ve satış fiyatı belirtilen ürün ya da ürünlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Satış Sözleşmelerine Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasını amaçlamaktadır.

3. Sözleşme Maddeleri

3.1 Cayma Hakkı

Tüketici, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.

3.1.1 Cayma Süresinin Hesaplanması

Cayma hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak tüketici, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir.

Tek sipariş konusu olan ve ayrı zamanlarda teslim edilen mallarda cayma süresi son malın tüketiciye veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişiye teslim edildiği gün başlar.

Belirli bir süre boyunca malın düzenli tesliminin yapıldığı sözleşmelerde, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin ilk malı teslim aldığı gün esas alınır.

3.1.2 Cayma Hakkının Geçerli Olmadığı Durumlar

Aşağıdaki durumlarda tüketici cayma hakkını kullanamaz:
a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin,
b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin,
c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin,
ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin,
d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin,
e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin,
f) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin,
g) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin,
ğ) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin,
h) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin, siparişlerde tüketici cayma hakkını kullanamaz.

1.1 Satıcı Bilgileri

Ticari Ünvan:ALKOÇ GRUP BALIK VE AV MARKET MOT. ARÇ. EMLAK İNŞ.PLS.DIŞ.TİC.LTD.ŞTİ.
Kurumsal Adres:Üçevler Mahellesi, 2. Dilan Sk. No:14 D:F, 16200 Nilüfer/Bursa
Web Sitesi Adresi:https://alkocav.com/
Kurumsal E-Posta:destek@alkocav.com muhasebe@alkocav.com info@alkocav.com
Kurumsal Telefon Numarası:0224 482 22 00
Vergi Dairesi:ÇEKİRGE VERGİ DAİRESİ
VKN:0550440285

Hesap Adı : ALKOÇ GRUP BALIK VE AV MARKET MOT. ARÇ. EMLAK İNŞ.PLS.DIŞ.TİC.LTD.ŞTİ
Şube : MUDANYA ŞUBESİ
Şube Kodu : S00235
Hesap No : 00158007299972610
IBAN : TR96 0001 5001 5800 7299 9726 10

1.2 Alıcı Bilgileri

Ticari Ünvan / Ad Soyad:Müşteri Adı ve Soyadı / Firma
Teslimat Adresi:Müşteri Adresi
E-Posta Adresi:Müşteri Eposta Adresi
Telefon Numarası:Müşteri Telefonu
Faks Numarası:Müşteri Faksı

1.3 Sözleşme Konusu Mal veya Hizmet Özellikleri

Ürün BilgileriAdetKDV Dahil Birim Tutarİndirim TutarıToplam Tutar
Örnek Ürün110.00 TL0.00 TL10.00 TL
Ara Toplam10.00 TL
Gönderim Ücreti7.50 TL
İndirim Tutarı0.00 TL
Toplam Tutar (KDV DAHİL)17.50 TL
Ödeme ŞekliKredi Kartı/Havale/PTT/Kapıda Ödeme/Paypal
Gönderim ŞekliSatıcı Öder

Bu formun hazırlandığı anda niteliği itibari ile hesaplanamayan ek nakliye giderleri söz konusu olabilir.

3.2. Uyuşmazlık halinde SATICI’nın ticari adresindeki şehir Tüketici Mahkemeleri veya Tüketici Hakem Heyetleri yetkilidir.

SATICI: ALKOÇ GRUP BALIK VE AV MARKET MOT. ARÇ. EMLAK İNŞ.PLS.DIŞ.TİC.LTD.ŞTİ.
ALICI: Müşteri Adı
TARİH: Sipariş Tarihi